ПЕРЕДВИБОРЧА ПРОГРАМА
кандидата на посаду генерального директора
Українського науково-дослідного інституту
продуктивності агропромислового комплексу
кандидата сільськогосподарських наук,
заслуженого працівника сільського господарства України,
ІВЧЕНКО Володимира Миколайовича
МЕТА: реалізація комплексу ефективних заходів для стабільного функціонування та подальшого розвитку інституту шляхом здійснення актуальних наукових досліджень та розробки методичних підходів і економічних нормативних систем витрат трудових та матеріальних ресурсів на виробництві продукції (робіт, послуг) для забезпечення та удосконалення соціально-економічного розвитку агропромислового комплексу України.
ПОЛІТИКА МЕНЕДЖМЕНТУ
- Вдосконалення організаційної структури інституту.
- У рамках усталеної структури і штату співробітників здійснення розгортання дослідницької перспективи.
- Застосовування практики створення дослідницьких робочих груп з філіями та тимчасовим делегуванням туди співробітників різних відділів для комплексного розв’язання актуальних наукових завдань. На даний час, така практика вже фактично існує у вигляді колективів з виконання цільових проектів, але рівень фінансування цих проектів достатній лише для обмеженого кола наукових співробітників. Розширити це коло дозволило б створення центрів і робочих груп у рамках бюджетної тематики з відповідним зменшенням навантаження з відомчої тематики на делегованих до них співробітників.
- Залучення фахівців з інших наукових установ на конкурсній тимчасовій основі за рахунок незайнятих штатних посад для виконання досліджень міждисциплінарного характеру.
НАУКОВО-ІННОВАЦІЙНА ДІЯЛЬНІСТЬ
- Організація роботи із залучення до реалізації освітніх програм грантодавців.
- Розвиток ринково-орієнтованих прикладних досліджень і розробок.
- Збільшення кількості спільних науково-дослідницьких проектів з іноземними партнерами-університетами, науковими установами та фахівцями-практиками.
- Преміювання наукових працівників за публікації у наукових періодичних виданнях, які індексуються міжнародними наукометричними базами даних Scopus і WebofScience.
- Збільшення кількості наукових періодичних видань інституту.
СПРИЯННЯ ФАХОВОМУ ЗРОСТАННЮ НАУКОВЦІВ
- Заохочення науковців до підготовки кваліфікаційних робіт на здобуття наукового ступеня доктора філософії.
- Планування тематики колективних досліджень, у сприянні опублікуванню їх наукових праць в Україні та інших країнах.
- Сприяння залученню талановитої молоді до наукової діяльності та перспективою кадрового зросту.
- Збереження практики висунення провідних наукових співробітників Інституту на здобуття державних нагород, почесних звань, відзнак та наукових премій.
- Підвищення рівня відповідальності працівників за результати роботи.
- Відмова від моделі «колективної безвідповідальності» та перехід до «менеджерської моделі».
АКТИВІЗАЦІЯ ПРИКЛАДНОЇ ФУНКЦІЇ ДОСЛІДЖЕНЬ
- Максимальне використання ефективних форм впровадження наукового знання, а саме, проведення наукових конференцій, круглих столів та інших науково-практичних заходів, публічну презентацію фундаментальних наукових видань, підготовку наукових доповідей, аналітичних записок, експертних висновків і пропозицій для органів влади та державного управління.
- Продовження та збільшення практики укладання угод про творчу співпрацю з вітчизняними і зарубіжними науковими та навчальними центрами і навчальними закладами.
- Впровадження ефективних форм взаємодії з іншими установами НААН України, профільними кафедрами провідних вищих навчальних закладів, асоціаціями та іншими державним органами влади. Пріоритетом у цьому контексті має бути формування та реалізація планів заходів, зорієнтованих на розробку актуальних комплексних науково- дослідних програм, обмін інформацією та результатами досліджень, залучення до наукової сфери здібної студентської молоді та випускників ВНЗ, організацію та проведення спільних науково-практичних заходів, підготовку та видання наукових праць у співавторстві.
ІНФОРМАЦІЙНЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ДОСЛІДЖЕНЬ
- Розширення можливостей доступу до світових інформаційних ресурсів, постійне оновлення бібліотечного фонду як вітчизняними, так і зарубіжними виданнями.
- Створення корпоративної електронної пошти для усіх працівників інституту.
- Впровадження ефективної системи електронного документообігу.
- Сприяння розвитку академічної мобільності науковців інституту, тобто навчання, стажування та проведення наукової діяльності у інших закладах вищої освіти та наукових установах в Україні або поза її межами.
- Вдосконалення академічної свободи, підвищення самостійності і незалежності учасників під час наукової діяльності.
- Раціональне й прозоре використання бюджетних та позабюджетних коштів.
- Розробка та реалізація комплексу заходів із енергоефективності та енергозбереження.
- Розвиток інформаційно-комунікаційної інфраструктури, забезпечення науковим працівникам широкого доступу до світових інформаційних науково-дослідних ресурсів.
МАЮ НАДІЮ, ЩО ВАМ НЕ БАЙДУЖА ДОЛЯ НАШОГО ІНСТИТУТУ, РОЗРАХОВУЮ НА ВАШЕ РОЗУМІННЯ ТА ПІДТРИМКУ.
З ВДЯЧНІСТЮ ПРИЙМУ ВСІ ПОРАДИ ТА ЗАУВАЖЕННЯ!
Р.S. Свої пропозиції, зауваження та запитання прошу надсилати на e-mail: ivchenko_vm@ukr.net
З повагою, Володимир ІВЧЕНКО
25.07.2023 р.