Актуальні ціни на найбільш уживані харчові продукти у першій декаді квітня 2024 року

Актуальні ціни на найбільш уживані харчові продукти у першій декаді квітня 2024 року

      Про роздрібні ціни на найбільш уживані продукти (різні види хліба, борошно, макаронні вироби, гречана, рисова та інші крупи, соняшникова рафінована олія та цукор) повідомили у НДІ «Украгропромпродуктивність».

Так, станом на 9 квітня 2024 року було проведено моніторинг та аналіз цін на 48 обласних і районних ринках України. У порівнянні з цінами за 26 березня цього року відбулися такі зміни:

Відбулося зростання цін на такі види хлібобулочних виробів, а саме:

Ціна  не змінилася на хліб з борошна пшеничного:

 Найвищі ціни на хліб і хлібобулочні вироби у м. Києві, Київській, Сумській, Чернігівській областях, а найнижчі – у Одеській, Миколаївській, Полтавській, Волинській областях.

     Борошно пшеничне вищого ґатунку подорожчало на 0,1 %, середня ціна цього продукту на обласних і районних ринках становила 18,48 грн/кг. Найвищі ціни зафіксовано у м. Києві, Волинській, Рівненській областях, а найнижчі – у Чернігівській, Закарпатській, Миколаївській областях.

       Середня ціна на макаронні вироби знизилася на 0,1 % – до 31,63 грн/кг (найвища ціна у Харківській області, найнижча – у Житомирській).

       Середня ціна знизилася на такі види круп:

       Середня ціна зросла на крупу вівсяну на 0,2 % – до 31,00 грн/кг (найвища ціна у Рівненській області, найнижча – у Харківській).

Ціна на олію за цей період знизилася на 1,3 % і становить 51,32 грн/л. Найвищою ціна була у м. Києві та Харківській області, а найнижчою – у Миколаївській та Житомирській областях.

           Середня ціна цукру знизилася на 0,3 % (до 30,60 грн/кг). Регіони з найвищою ціною цього продукту – Одеська область та м. Київ, з найнижчою Житомирська та Сумська області.

Також в «Украгропромпродуктивності» нагадали про вартість «борщового набору» у першій половині квітня 2024 року.