Актуальні ціни на найбільш уживані харчові продукти на початку липня 2024 року

Актуальні ціни на найбільш уживані харчові продукти на початку липня 2024 року

        Про роздрібні ціни на найбільш уживані продукти (різні види хліба, борошно, макаронні вироби, гречана, рисова та інші крупи, соняшникова рафінована олія та цукор) повідомили у НДІ «Украгропромпродуктивність».

Так, станом на 9 липня 2024 року було проведено моніторинг та аналіз цін на 48 обласних і районних ринках України. У порівнянні з цінами за 25 червня цього року відбулися такі зміни:

подорожчали усі види хліба:

вищого ґатунку – на 0,9 %, ціна становила 36,25 грн/кг;

першого ґатунку – на 1,4 %, ціна становила 32,07 грн/кг;

       Найвищі ціни на хліб і хлібобулочні вироби у м. Києві, Київській, Сумській, Херсонській областях, а найнижчі – у Миколаївській, Волинській, Рівненській, Полтавській областях.

        Борошно пшеничне вищого ґатунку подорожчало на 1,3 %, середня ціна цього продукту на обласних і районних ринках становила 18,97 грн/кг. Найвищі ціни зафіксовано у м. Києві, Рівненській, Волинській областях, а найнижчі – у Чернігівській, Закарпатській, Миколаївській областях.

       Середня ціна на макаронні вироби зросла на 0,1 % – до 32,09 грн/кг (найвища ціна у Рівненській області, найнижча – у Тернопільській).

        Зросла середня ціна на такі види круп:

       Середня ціна знизилася на такі види круп:

Ціна на олію за цей період зросла на 1,8 % і становить 53,07 грн/л. Найвищою ціна була у м. Києві та Херсонській області, а найнижчою – у Миколаївській та Житомирській областях.

       Середня ціна цукру зросла на 2,6 % (до 32,98 грн/кг). Регіони з найвищою ціною цього продукту – м. Київ та Черкаська область, з найнижчою – Волинська та Київська області.

Також в «Украгропромпродуктивності» нагадали про вартість «борщового набору» у першій половині червня 2024 року.