«Місце українського агросектору в європейській сім’ї»
За ініціативою Міністерства аграрної політики та продовольства України за підтримкою Торгово-промислової палати України 14 листопада 2024 року відбувся захід «Місце українського агросектору в європейській сім’ї», в якому взяв участь НДІ «Украгропромпрордуктивність».
Міністр агрополітики Віталій КОВАЛЬ відзначив ключові напрями та пріоритети Міністерства у 2025 році з учасниками заходу. В обговоренні взяли участь наукові установи, підпорядковані Мінагрополітики, понад 100 національних аграрних асоціацій, представники державного сектору.
Під час виступу очільник Міністерства наголосив на таких головних пріоритетах діяльності відомства у 2025 році, а саме: євроінтеграція, відкриття нових торгівельних ринків, розвиток тваринництва, розвиток харчової та переробної промисловостіреформа іригації (зрошення) та підтримка аграріїв на прифронтових територіях.
У свою чергу, заступники міністра виступили з презентаціями щодо формату відповідальності за оприлюдненими напрямами діяльності в міністерстві.
Заступниця Міністра Оксана ОСЬМАЧКО розповіла про процес євроінтеграції України. За її словами, Мінагрополітики долучено до 16 розділів у процесі переговорів: «Найбільш для нас важливі – ветеринарна медицина, екологія, сільське господарство, рибна галузь. Це якраз ті розділи, де більше всього треба адаптувати українське законодавство до вимог ЄС. Також, до норм ЄС треба гармонізувати впровадження стратегії «Від ферми – до столу», благополуччя тварин, фітосанітарні заходи», – зазначила посадовниця.
Перший заступник Міністра Тарас ВИСОЦЬКИЙ розповів про підтримку аграріїв у 2025 році. Згідно із затвердженим Урядом проектом держбюджету на наступний рік, основні пріоритети розвитку агросектору – це переробка та тваринництво, на які буде закладено 1 млрд грн. Крім іншого, серед пріоритетів: меліорація, на яку заплановано 200 млн грн, продовження програм з допомоги фермерам (виплати на одиницю оброблюваних угідь, утримання корів, кіз та овець, продовження пільгової програми «Доступні кредити 5-7-9», компенсація 25% за придбання сільгосптехніки вітчизняного виробництва та розмінування).
Заступник Міністра Денис БАШЛИК відзначив переваги цифрових агросервісів. У першу чергу, Державного аграрного реєстру. А заступниця керівника міністерства Людмила ШЕМЕЛИНЕЦЬ розповіла про спільну реформу Мінагрополітики та Фонду держмайна – проєкт «Земельний банк». Вона дозволить створити прозорий ринок землі, наповнення державного і місцевих бюджетів.
За результатами презентацій учасники заходу взяли активну участь у обговоренні. Питання стосувались галузі рибальства, ветеринарної медицини, виноградарства та садівництва.
Раніше ми повідомляли про те, що в НДІ «Украгропромпродуктивності» відбулися урочистості з нагоди Дня працівників сільського господарства України.