Науковці НДІ «Украгропромпродуктивність» відвідали нараду-семінар: «30-ти річчя затвердження волинської м’ясної породи великої рогатої худоби та перспективи розвитку галузі м’ясного скотарства України»
Керівники філій «Волиньагропромпродуктивність» і «Львівагропромпродуктивність» Марина ФАЙДЕВИЧ і Олексій ІВАННІКОВ 10 жовтня взяла участь у проведенні всеукраїнської наради-семінару присвяченій «30-ти річчя затвердження волинської м’ясної породи великої рогатої худоби та перспективи розвитку галузі м’ясного скотарства України».
Учасники наради-семінару мали можливість оглянути стада (поголів’я м’ясних порід великої рогатої худоби) СТОВ «Зоря» і ТОВ «МХП – Баффало», які знаходяться у Волинській області.
На пленарному засіданні, яке відбулося на базі Колківського центру професійної освіти (с. Колки) з науковою доповіддю на тему «Технології одержання яловичини з підвищеним вмістом ессенціальних жирних кислот родин ω-3 і ω-6 у контексті реалізації стратегії МЕБ-ВООЗ-ФАО «ЄДИНЕ ЗДОРОВ’Я» та продовольчої безпеки України» виступив провідний науковий співробітник відділу розведення, технологій утримання та годівлі тварин ІСГ Карпатського регіону НААН, кандидат с.-г. наук Олександр ДЯЧЕНКО.
Серед запрошених на захід були представник сільськогосподарського товариства в селі Старий Мосир Ковельського району, фермер Володимир ПОТАПЧУК, директор обласного Департаменту агропромислового розвитку Волинської ОДА, Юрій ЮРЧЕНКО, директор сільгосптовариства «МХП-БАФФАЛО», Руслан ПАШ’ЯН та інші фермери.
Також, на нараді виступили представники Мінагрополітики, зокрема директор Департаменту аграрного розвитку Ігор ВІШТАК. Як зазначив посадовець: «Із початком повномасштабного вторгнення РФ спеціальної дотації немає. Мінагрополітики розробило ряд механізмів щодо стимулювання, але на сьогодні Урядом не виділялися кошти на утримання, спеціальної дотації для ВРХ. Загалом в Україні нараховується понад два мільйони голів поголів’я ВРХ, із них мільйон 200 – корів і 24 тисячі великої рогатої худоби м’ясного напрямку».
Раніше ми писали, що Черкаською філією НДІ «Украгропромпродуктивність» проведено дослідження з витрат часу ветеринарним лікарем при виконанні роботи з проведення визначення субклінічного маститу методом «проби Шальма».