НДІ «Украгропромпродуктивність» взяв участь у проєкті Farm Accountancy Data Network

У межах технічної підтримки проект ЄС «Продовження підтримки у приведенні українського законодавства, політики та інституцій у відповідність до acquis ЄС у сфері розвитку сільського господарства та сільських територій» відбувся тренінг для збирачів даних Мережі обліку сільськогосподарських даних (Farm Accountancy Data Network, далі – FADN) 19-22 травня 2025 року в м. Житомирі, який проводився міжнародним експертом проекту Sonia Marongiu, Council for Agricultural Research and Economics (CREA), старший науковий співробітник CREA, член координаційного комітету FADN в Італії.
Для участі в тренінгу були запрошені збирачі даних у Житомирській і Полтавській областях, зокрема представники: Поліського національного університету, Полтавського Державного аграрного університету, Головного управління статистики Житомирської області, Житомирської обласної воєнної адміністрації, Міністерства аграрної політики та продовольства України та Українського науково-дослідного інституту продуктивності агропромислового комплексу.
Від НДІ «Украгропромпродуктивність» брали участь Ганна ІЛЬЇНА, директор філії «Полтавагропромпродуктивність», Олена РОСКОКОХА, директор філії «Київагропромпродуктивність», Олена ФІЛОНЕНКО, старший науковий співробітник і Ігор МІРОШНИК науковий співробітник Інституту.
На тренінгу розглядалися питання як проводиться обстеження в Європейському Союзі, які основні цілі та завдання. Загальна структура опитування з точки зору змінних: структурні дані, економічні дані, нові змінні для майбутньої FSDN (лише інформативні).
Структурні дані: як збирати дані щодо структурних характеристик ферми (будівлі, техніка, обладнання, землі, сільськогосподарські культури та вирощування, робота тощо).
Економічні дані: як зібрати дані про витрати та доходи у звітному році.
Метою впровадження FADN є:
- посилення конкурентоспроможності аграрного сектору України;
- відстеження ситуації в аграрному секторі;
- призначення державної підтримки сільгоспвиробникам;
- аналізу використання земельних ресурсів;
- надання допомоги фермерам у веденні бухгалтерського обліку, статистичної звітності, технології виробництва продукції рослинництва та тваринництва;
- проведення щорічного аналізу діяльності та оцінки доходів сільгоспвиробників;
- обмін досвідом між виробниками та базою знань у виробництві сільськогосподарської продукції;
- можливість проведення порівняння результатів своєї діяльності фермера із середніми значеннями по галузі;
- надання порад фермерам щодо покращення своєї діяльності.