Відбулося чергове засідання робочої групи із розроблення проекту професійного стандарту «Лікар ветеринарної медицини»

19 лютого 2025 року у форматі вебінару відбулося чергове засідання робочої групи із розроблення проекту професійного стандарту «Лікар ветеринарної медицини». На засіданні було підведено підсумки публічного громадського обговорення проекту професійного стандарту. Зокрема, розглядались пропозиції та зауваження, що надійшли до тексту проекту від провідних фахівців галузі ветеринарної медицини.
Генеральний директор НДІ «Украгропромпродуктивність», Голова робочої групи Володимир ІВЧЕНКО підвів підсумки етапів проведеної роботи, висловив подяку членам робочої групи, які взяли активну участь у розробленні проекту нормативного документу та окреслив подальші кроки щодо затвердження остаточної редакції професійного стандарту «Лікар ветеринарної медицини». Детальний аналіз пропозицій та зауважень, що надійшли, їхню оцінку, зробив у своєму виступі заступник Голови робочої групи, провідний науковий співробітник НДІ «Украгропромпродуктивність» Олександр НОСІКОВ, Відбувся обмін думками. Так, професор кафедри біоморфології хребетних ім. акад. В. Г. Касьяненка Національного університету біоресурсів і природокористування України Володимир КОСТЮК поінформував присутніх щодо роботи із вдосконалення змісту професійного стандарту, виключення русизмів, термінів і словосполучень, що мають неоднозначне юридичне трактування. Висунуті Володимиром КОСТЮКОМ пропозиції по тексту проекту були схвалені робочою групою.
В. о. завідувача кафедри, ветеринарно-санітарного інспектування Львівського національного університету ветеринарної медицини та біотехнологій імені С. З. Ґжицького Маріан СІМОНОВ підняв питання щодо застосування у документі терміну «побічні продукти», який до того викликав певну дискусію. Виступаючий послався на норми законодавства, зокрема на Закон України «Про побічні продукти тваринного походження, не призначені для споживання людиною» й наголосив на доречності застосування зазначеного терміну. З питання щодо застосування терміну «оздоровлення тварин» виступила доцент кафедри фармакології та токсикології, Львівського національного університету ветеринарної медицини та біотехнологій ім. С. З. Гжицького Алла ВИНЯРСЬКА.
У ході обміну думками членами робочої групи було прийнято рішення щодо прийнятності застосування даного терміну. Завідувач відділу науково-методичного забезпечення біологічної освіти Державної установи «Науково-методичний центр вищої та фахової передвищої освіти Тетяна ДУДУС висловила побажання щодо подальшого розроблення професій для випускників фахової передвищої освіти синхронізації у розробленні професійних та освітніх стандартів на період до 2030 року та підкреслила важливість взаємної інтеграції стандартів професійної діяльності та освіти.
В обговоренні тексту професійного стандарту також прийняли участь : вчений секретар Державного НДІ, ветеринарних препаратів та кормових добавок д-р вет. наук, професор Оксана БРЕЗВИН та завідувачка відділу соціального захисту трудящих та соціально-трудових відносин Профспілки працівників агропромислового комплексу України Тетяна МАРЧЕНКО.
Підводячи підсумки засідання, Голова робочої групи Володимир ІВЧЕНКО нагадав присутнім, що сфера ветеринарної медицини нараховує 15 професій профільних фахівців, на які треба розробляти професійні стандарти й запропонував учасникам підготувати пропозиції щодо кола професій для розроблення професійних стандартів у найближчій перспективі.
Учасниками засідання робочої групи із розроблення проекту професійного стандарту «Лікар ветеринарної медицини» було прийнято рішення врахувати отримані пропозиції та зауваження, доопрацювати та подати проект професійного стандарту «Лікар ветеринарної медицини» до Національного агентства кваліфікацій на погодження.
Раніше ми повідомляли, що 04 лютого 2025 року у форматі вебінару відбулося чергове засідання робочої групи із розроблення проекту професійного стандарту «Рибовод».