Відбулося чергове засідання робочої групи із розроблення проекту професійного стандарту «Рибовод»

04 лютого 2025 року у форматі вебінару відбулося чергове засідання робочої групи із розроблення проекту професійного стандарту «Рибовод». На засіданні було підведено підсумки публічного громадського обговорення проекту професійного стандарту. Зокрема, розглядались пропозиції та зауваження, що надійшли до тексту проекту від провідних фахівців рибальства, рибництва та пов’язаними з ним послугами.
Генеральний директор НДІ «Украгропромпродуктивність», Голова робочої групи Володимир ІВЧЕНКО підвів підсумки етапів проведеної роботи, висловив подяку членам робочої групи, які взяли активну участь у розробленні проекту нормативного документу та окреслив подальші кроки щодо затвердження остаточної редакції професійного стандарту «Рибовод».
Детальний аналіз пропозицій та зауважень, що надійшли, їхню оцінку, зробив у своєму виступі заступник Голови робочої групи, провідний науковий співробітник НДІ «Украгропромпродуктивність» Олександр НОСІКОВ. Відбувся обмін думками. Так, професор, завідувач кафедри іхтіології та зоології Білоцерківського НАУ Наталія ГРИНЕВИЧ та доцент, завідувач кафедри гідробіології та іхтіології НУБіП України Наталія РУДИК-ЛЕУСЬКА запропонували скоректувати й уточнити дані щодо розподілу трудових функцій і компетентностей за професійними кваліфікаціями рибовода 1 категорії з метою відображення більш широких компетентностей такого кваліфікованого професіонала.
Професор, завідувач кафедри водних біоресурсів та аквакультури Дніпровського державного аграрно-економічного факультету Роман НОВИЦЬКИЙ наголосив на необхідності відображення у тексті професійного стандарту інформації щодо наявності сертифікату або іншого документу рибовода щодо підвищення його кваліфікації.
Доцент кафедри аквакультури Національного університету біоресурсів і природокористування Василь КОВАЛЕНКО запропонував корективи до формулювання мети діяльності рибовода та разом із головним рибоводом-начальником відділу розвитку аквакультури Державної установи методично-технологічний центр з аквакультури Василем ПЛІЧКО запропонували у подальшому розглянути питання щодо розроблення професійних стандартів професій «Робітник промислового рибальства» та «Рибоохоронець».
Методист вищої категорії науково-методичного відділу біологічної освіти ДУ НМЦ ВФПО Ніна СИНЯВСЬКА поінформувала присутніх щодо перспектив розроблення освітніх стандартів галузі рибальства, рибництва та пов’язаних з ним послуг, які будуть синхронізуватися із відповідними професійними стандартами.
В обговоренні також взяли участь доцент кафедри водних біоресурсів та аквакультури Львівського національного університету ветеринарної медицини та біотехнологій імені С.З. Гжицького Петро ПУКАЛО, доцент кафедри економіки Національного університету біоресурсів і природокористування Євгеній ЛАНЧЕНКО, викладач ВСП «Немішаївський фаховий коледж НУБіП» Раїса ГОЛУБ.
Підводячи підсумки засідання, Голова робочої групи Володимир ІВЧЕНКО нагадав присутнім, що галузь рибальства, рибництва та пов’язаних з ним послуг, нараховує щонайменше 35 професій, на які треба розробляти професійні стандарти й запропонував учасникам підготувати пропозиції щодо кола професій для розроблення професійних стандартів у найближчій перспективі.
Учасниками засідання робочої групи із розроблення проекту професійного стандарту «Рибовод» було прийнято рішення врахувати отримані пропозиції та зауваження, доопрацювати та подати проект професійного стандарту «Рибовод» до Національного агентства кваліфікацій на погодження.
Нагадаємо, що Національне агентство кваліфікацій 17.12.2024 опублікувало на своїй сторінці проєкти професійних стандартів «Рибовод» та «Лікар ветеринарної медицини» для громадського обговорення.
Раніше ми повідомляли, що НДІ «Украгропромпродуктивність» є розробником професійних стандартів у сфері сільського господарства та суміжних аграрних напрямах діяльності. Станом на сьогодні такі професійні стандарти як «Апаратник виробництва медових напоїв та іншої продукції бджільництва», «Лаборант хіміко-бактеріологічного аналізу з бджільництва» та «Майстер з комплексного обслуговування об’єктів бджільництва», які розроблено в Інституті, були внесені до відповідного реєстру Національного агентства кваліфікацій.