Впровадження FADN в Україні для підвищення конкурентоспроможності АПК

Впровадження FADN в Україні для підвищення конкурентоспроможності АПК

Науковці НДІ «Украгропромпродуктивності» та Полтавської філії взяли участь в онлайн-зустрічі «Впровадження FADN в Україні: посилення конкурентоспроможності аграрного сектору України шляхом обробки рішень на основі даних».

Захід було організовано Міністерством аграрної політики та продовольства України спільно з проектом ЄС «Інституційна та політична реформа дрібномасштабного сільського господарства в Україні» (IPRSA).

Серед запрошених експертів були італійські фахівці Luca Cesaro та Sonia Marongiu з Council for Agricultural Research and Agricultural Economy Analysis і CREA – Forest and Range Management Research Institute (CRA-MPF), які представили передові підходи та методи використання системи FADN (Farm Accountancy Data Network) для підвищення ефективності управління в сільському господарстві.

Під час зустрічі науковці інституту дізналися про важливість впровадження FADN в Україні та її роль у підтримці прийняття ефекту, про існуючі типи субсидій і дотацій в ЄС та яким чином дані FADN пов’язані з отриманням субсидій та дотацій . Також, обговорили питання щодо переваги від участі в Пілотному обстеженні в Полтавській області, а саме порівняння результатів своєї діяльності з середніми значеннями за галузями та отримали поради щодо покращення своєї діяльності. Крім цього, експерти звернули увагу присутніх на «плюси» після впровадження FADN в Україні (як підготувати довідку для отримання кредиту в банках, зібрати інформацію для підготовки бізнес-плану тощо).

Онлайн-зустріч стала важливою платформою для обміну досвідом між українськими та європейськими фахівцями, надаючи можливість вітчизняним аграріям поглибити свої знання та адаптувати передові методики FADN.

Раніше ми повідомляли про те, що лабораторією систем економічних нормативів на нову техніку НДІ «Украгропромпродуктивність» у жовтні цього року проведено спостереження в УкрНДІПВТ ім. Л. Погорілого, Білоцерківського району, Київської області на посів озимої пшениці без внесення мінеральних добрив агрегатом Axion-840 + Mzuri Pro-Til 3T.